MgA. Helena Ratajová (Šťávová)

Studium na konzervatoři Duncan Centre v Praze zakončila maturitní zkouškou a v roce 2015 dokončila magisterské studium choreografie na HAMU. V rámci studia na HAMU absolvovala zahraniční stáž na taneční škole Escola superior de danca v Lisabonu. Během studia absolvovala řadu workshopů s českými i zahraničními lektory. Její zkušenosti s výukou pohybové činnosti zahrnují současný divadelní tanec, moderní tanec, klasický tanec, akrobacii, gymnastiku, trenérskou fitness činnost a pohybovou výuku dětí různého věku. Profesionální taneční a divadelní spolupráci navázala s předními českými uměleckými skupinami. V letech 2016- 2018 vyučovala na Konzervatoři Duncan centre. V roce 2018- 2019 působila v Základní umělecké škole v Jesenici jako učitelka tance. V současné době vede taneční kurzy pro děti v Dobřichovicích. Specializuje se na výuku současného tance, vedené improvizace a výuku taneční tvorby. Věnuje se taneční interpretační činnosti. Ve své taneční tvorbě hledá způsob hlubšího propojení tance a hudby, kde by jednotlivé složky neztrácely svou vlastní expresivitu a svébytnost.